Rubriky
Blog

Danova zimní stezka 🗺️

V sobotu 9. března uspořádali chotěbořští skauti 28. ročník Danovy zimní stezky – tradičního závodu po okolí Chotěboře. Na start závodu pojmenovaném po Josefu Tichém – Danovi se postavilo pět závodních hlídek od nejmladších vlčat a světlušek po skauty a skautky, kteří se vzájemně trochu promíchali, aby mladším pomohli v orientací v terénu.

Soutěžící byli rozděleni do vyrovnaných týmů sestavených z členů různých věkových kategorií napříč oddíly. Každý tým dostal mapu se zakreslenými stanovišti, trochu jako u orientačního běhu. Závod byl letos orientován směrem k Obolecké skále. Na trase závodníky čekalo osm soutěžních disciplín rozprostřených na 6 kilometrech dlouhé trase. Týmy si zde vyzkoušely své znalosti a dovednosti z různých oblastí – fyzická zdatnost, logické myšlení, spolupráce, fotografická paměť, odhad a kreativita.

A jak celý závod dopadl? Na 1. místě se umístila hlídka Zajíčků, 2. místo obsadila hlídka Jeřábů a na 3. místě závod dokončila hlídka Vlaštovek.