Pamětní kámen

Pamětní kámen byl postaven k 70. výročí skautingu v Chotěboři v r. 1990. Kámen je umístěn nedaleko Horního mlýna při stezce vedoucí po levém břehu řeky Doubravy směrem k místu Točitý vír. Na jeho vytvoření a podobě se podíleli chotěbořští oldskauti. Kámen opatřil a písmo a lilii vysekal Jiří Tůma – Vlk, text „Všem věrným 1920 – 1990, Přilož svůj kámen!“ navrhl Petr Hájek (Balú), grafickou úpravu a tvar písma navrhl Vítězslav Straka. Má připomínat chotěbořské skautky a skauty z let 1920 – 1990 a samotnou skautskou myšlenku.
Spoustu procházejících rádo uposlechlo text vysekaný do kamene ”Přilož svůj kámen” a díky nim tak vznikla velká kamenná mohyla, kterou si můžete nyní prohlédnout.

(Z knihy Skauting v Chotěboři: 90 let skautingu v Chotěboři a 20 společných let na skautské stezce)

Zajímá tě více z historie chotěbořského skautingu? Přečti si knihu Skauting v Chotěboři, autor: Jan D. Bláha a kolektiv z roku 2010. Jedná se o VII. svazek z Chotěbořské edice.