Registrační poplatek

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Součástí registrace je i povinnost každé osoby uhradit členský příspěvek. Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace a ztrácí nárok na výhody, které z členství plynou.

Nejzazším termínem pro vyplnění registračního formuláře a úhradu registračního poplatku je pátek 8. prosince 2023.

Registrace u nováčků: vyplní registrační formulář + uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska. V případě neodevzdané přihlášky do organizace odevzdá i ji, v případě dotazů kontaktujte vedoucí daného oddílu.

Stávající členové: vyplní registrační formulář + uhradí roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

Registrační poplatky stanovené na rok 2024

⚜️ ZLATÁ LILIE

• členský poplatek 1 200 Kč + zdarma skautský časopis
  • sponzorský balíček pro rodiče, kteří chtějí podpořit středisko více
  • tento balíček zajistí nejen běžný chod střediska, ale umožní také realizaci finančně náročnějších oprav a výrazně podpoří rozvoj střediska a pořádání střediskových akcí

⚜️ STŘÍBRNÁ LILIE

• členský poplatek 800 Kč + zdarma skautský časopis
  • standardní balíček pro všechny členy střediska
  • tento balíček umožňuje běžný chod střediska, jeho základní opravy a postupný rozvoj

⚜️ BRONZOVÁ LILIE

• členský poplatek 750 Kč + zdarma skautský časopis
  • snížený příspěvek pro rodiny, které mají ve středisku 3 a více členů (2 a více členů musí být děti/studenti)
  • tento balíček umožní běžný chod střediska a jeho základní fungování

Pokud není o časopis zájem, cena zůstává.

Částku, prosíme, uhraďte na bankovní účet střediska (2801600267/2010). Jako zprávu pro příjemce uveďte “Registrace 2024 Jméno Příjmení” (v případě registrace sourozenců uveďte jména všech dětí).

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, produkce metodických materiálů a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.

Členská karta

Členská karta Junáka může disponovat EYCA rozšířením, které přináší nekončící záplavu výhod. Karta je zdarma pro každého člena v rámci registračního poplatku.

Pokud Vás zajímá nabídka členské karty, o jejích výhodách se dozvíte zde.

Podmínkou objednání karty je zaslání fotografie dítěte průkazového typu (Tedy takovou fotografii, kde je osoba sama, je tam nejen hlava, ale i ramena s jednoduchým pozadím bez rušivých prvků na pozadí (např. členitá krajina) do 8. 12. 2023 na oddílové e-maily.

Časopisy

Všichni členové a členky mají v rámci členství v organizaci právo na svůj časopis dle příslušnosti k věkové kategorii, do které spadajíCelková nabídka skautských časopisů čítá šest titulů vycházejících přibližně s dvouměsíční periodicitou.

• Ben Já Mína (benjamínci),
  • Světýlko (světlušky/vlčata),
  • Skaut (skautky/skauti),
  • Roverský kmen (rangers/roveři)