Kapacita na šk. rok 2023/2024 naplněna,
přijímáme děti na čekací listinu na šk. 2024/2025.

Jsme rodinka Kulíšků, vylétli jsme z pelíšků. Svět teprve poznáváme, radost lidem rozdáváme.

V oddíle Kulíšků – benjamínků se setkávají nejmenší holky a kluci ve věku 5 – 7 let, tedy předškoláci a prvňáčci.

Kapacita oddílu

100

V našem oddíle pro nejmenší se schází holky i kluci. Společně poznáváme přírodu a učime se ji chránit, pomáháme ostatním, sportujeme a rozvíjíme všechny dovednosti. Skauting tak často nahradí hned několik kroužků.

Díky pravidelným schůzkám udělají benjamínci už za první rok ve skautu obrovský pokrok. Ať jde o vztahy ve skupině, pohybové aktivity, nebo specifické dovednosti jako sbalit si batůžek na výlet. Díky tomu si pak zdravě věří i ve škole.

Kromě pravidelných schůzek činnost doprovází výpravy do přírody, ale také do muzeí a zoo. Do dění v oddílu aktivně zapojujeme i rodiče. Benjamínci nejsou hlídací kroužek, ale první krok ke skautingu.

Děti na začátku druhé třídy přestoupí do jednoho z oddílů (6. oddíl a 12. oddíl) a stanou se světluškou nebo vlčetem, kde zažijí další skautské dobrodružství.

Zákon Benjamínků
  • Jsem veselý a usmívám se
  • Hraju si s kamarády a dělím se s nimi
  • Poslouchám rodiče, učitele a vedoucí
Vedoucí oddílu

Barbora Oulehlová (VZ)
e-mail: benjaminci.chotebor@skaut.cz

Schůzky

pátek od 16:00 do 17:30
Probíhají jednou týdně ve skautské klubovně ve Svojsíkově ulici.

Co nosit na schůzky
  • batůžek
  • skautský šátek (bude možné zakoupit na schůzce, cena je 139 Kč)
  • pití
  • přezůvky (v klubovně je botník, pokud by měl někdo zájem, mohou si děti nechávat přezůvky přes rok v něm)
  • zápisník/blok a tužku
  • pláštěnku (za každého počasí, když neprší, používáme místo podsedáku)
  • vhodné a dostatečné oblečení – přizpůsobené ročnímu období a počasí. Schůzky trávíme většinu času venku, i malý déšť by nás neměl nijak omezit, klubovnu necháváme až na opravdu nevlídné počasí, kdy bude venku prudký déšť, tma a nebo velký mráz.