Oldskautský oddíl

Oldskautský klub vede Eliška Pavlíková – Hini a jejím zástupcem je Vladimír Menšík. Klub sdružuje dospělé činovníky ze střediska, kteří již splnili svoje poslání u dětských oddílů a nyní chtějí zúročit svoje zkušenosti v práci se svými vrstevníky. Oldskauti se při svých setkáních zabývají studiem historie skautského hnutí, pátrají po nových poznatcích v dějinách chotěbořského skautingu, pořádají měsíční výpravy po skautských stopách, vycházky do přírody v okolí Chotěboře, společně navštěvují výroční výstavy skautských středisek okolních měst a tradiční celostátní skautské akce, např. Orlovskou šlápotu a setkání ve Sluneční zátoce. Pomáhají při střediskových akcích a pořádají brigády. Velice rádi se setkávají s oldskauty okolních středisek.

Oldskautský klub při středisku Doubravka pracoval od roku 1990 pod vedením Hany Včelové – Hanky a měl svoji klubovnu v ulici Lazební. Tu měli skauti pronajatou od města Chotěboř až do roku 2012. O rok později, 6. prosince 2013, byla činnost klubu ukončena. Znovuobnovena byla 11. prosince 2015.