Sněm chotěbořských skautů a skautek

První listopadovou sobotu se v naší skautské klubovně konal střediskový sněm – volební setkání vedení střediska, vedoucích oddílů, činovníků střediska a dalších hostů. Ten se koná jednou za tři roky, nyní výjimečné po 4 letech a jeho úkolem je zvolit nové vedení střediska, vyslat delegáty na krajský a celostátní sněm Junáka a také se věnuje zásadním otázkám fungování střediska. V letošním roce mu již po druhé v řadě předcházel sněm mladších členů. Na něm se sešli členové a členky od 12 do 17 let a měli možnost vyjádřit se a sdělit vedení střediska své návrhy a náměty. Mezi sebou také volili jednoho zástupce, který se zúčastnil řádného sněmu.

Sněm jsme začali shrnutím uplynulých let, dále jsme se zaměřili na vývoj členské základny a pořádané akce. Také jednotlivé oddíly si připravily prezentace o tom, co vše se u nich za toto období událo. Po těchto shrnutích se přistoupilo k samotné volbě. Vedoucí střediska byla opět zvolena Lenka Pavlásková – Čím a jejími zástupci se stali Šárka Pavlásková a Jakub Hájek – Rys.

Poté následoval blok diskuze o tématech, které přinesl sněm mladších u sladkého poděkování všem přítomným.

Šárka