Puťák 6. oddílu

Vše začalo 15.8. na náměstí v Chotěboři. Sedmičlenná skupina skautů se autobusem vydala do Třemošnice. Tam jsme vystoupili a vyrazili na cestu. Ta byla rozplánována do 4 dnů. Bylo to náročné, ale nás hnala kupředu touha navštívit, co nejvíce zajímavých míst, jako je kaňon v okolí Zlatého potoka. Ten bylo z prvního dne nejzajímavější. Přestože přes den panovala vedra, v noci teploty klesaly dost nízko a bývalo chladno.

Druhý den bylo v plánu mnohem více, jako například oppidum Hradiště u Nasavrk nebo zříceniny hradů Strádov a Žumberk. K poslednímu jmenovanému jsme sice došli až za tmy, ale i tak to bylo nádherné. V tento den jsme ještě viděli sochy různých zvířat, které někdo vytesal do pařezů u cesty. Třetí den už cesta byla kratší a také náš cíl byl jediný, Ležáky. Tuto obec jsme navštívili, abychom si připomněli historii. Večer už byl veselejší, šli jsme se vykoupat do lomu Srní, kde to bylo úžasné. Poslední den už nám zbýval jen krátký kousek do našeho cílového města. Tím bylo Hlinsko. Odtud jsme odjeli vlakem domů.

Přes teplo a náročnost cesty jsme vše zvládli a těšíme se na dobrodružství, které nás bude čekat příští rok.