Den sesterství 2017

Den sesterství slavený ve skautském kalendáři 22. února zname ná velmi významné datum. V tento den si skauti po celém světě při pomínají narození zakladatele skautingu Roberta Baden-Powella, od kterého v letošním roce uběhlo 160 let, a jeho manželky Olave. V sobotu 18. února 2017 se 12. oddíl – Kukačky sešel na svém tradičním setkání spojeném s tímto výročím. V rámci programu nechyběla krátká vycházka a následný program v klubovně inspirovaný tématem „Růst“, které bylo určeno jako téma tohoto skautského svátku. Ke skautingu patří i jeho mezinárodní rozměr, jejž nám přiblížila sestra Krtek svým vyprávěním o Středoevropském jamboree v Polsku, kterého se zúčastnila. Na závěr setkání jsme se rozloučily oddílovým pokřikem.