Skautů v Chotěboři přibývá. Co chystají v roce 2017?

Konec roku bývá vhodný čas pro bilancování. Já si však toto zamyšlení nechávám až na konec ledna, což je tradiční doba, kdy bývá uzavírána registrace členů na následující rok. Počet skautů a skautek v Chotěboři letos opět narostl, a to na 130. Jsem za to moc rád, že tolik lidí má důvěru v náš spolek a je ochotno se k němu přihlásit, případně k nám přihlásit své děti. To, že již pátý rok po sobě členská základna narůstá, je pro mě signálem, že děláme naši činnost dobře. Tedy děláme – dobře ji dělají především vedoucí oddílů, táborů, družinoví rádci a mnozí další, kteří nám s tím pomáhají. Jim patří mé velké poděkování, že dokáží jako dobrovolníci věnovat tolik svého času skautingu. Zároveň je to ale i velký závazek, aby naše činnost byla stále lepší a kvalitnější. Rád bych také poděkoval za finanční podporu městu Chotěboř, které pravidelně podporuje chod naší klubovny, a Kraji Vysočina, jenž v loňském roce podpořil zlepšení činnosti oddílů v rámci programu Volný čas. Činnost skautských oddílů se řídí školním rokem, tudíž se zdržím hodnocení a naopak si vás v poločase toho aktuálního dovolím pozvat na chystaný Skautský ples, který se uskuteční v Sokolovně v sobotu 18. března. Pro veřejnost dále chystáme projekt v rámci charitativní akce Skautský dobrý skutek a pravidelnou humanitární sbírku Kapka. Po letních táborech se s vámi rádi uvidíme v rámci dne otevřených kluboven, což bude možná jedna z posledních možností, jak se seznámit se současnou dosluhující stavbou. Jedním z velkých plánů do budoucna je stavba nové klubovny, na které intenzivně pracujeme a budeme rádi za podporu, jelikož je to projekt za hranicí našich možností. Jak se projekt nové klubovny vyvíjí a jak je možné nám pomoci vás budu informovat. Aktuality z naší činnosti a pozvánky na akce naleznete na stránkách Chotěbořského ECHA, našem webu (doubravka.skauting.cz) nebo facebooku (facebook.com/skaut.chotebor).

Jakub Hájek

vedoucí střediska