Blog Blog roverského kmene

Rádcovské setkání Žirafa 2017

Ve čtvrtek 2. února 2017 nám začalo rádcovské setkání Žirafa Vy sočina 2017, které se konalo v Havlíčkově Brodě. Sešli jsme se na nádraží, kde nás rozdělili do týmů. V těchto týmech jsme měli nalézt ztraceného amerického archeologa Henryho Jonese, který je spíše znám pod jménem Indiana Jones. Abychom zjistili, kde se profesor nachází, museli jsme plnit úkoly, které nás dovedly ke stopě. Indicie nás vedly na opravdu fantastická místa, kam bychom se jinak nepo dívali. Po velikém úsilí na nás čekala odměna. Mimo jiné jsme se seznámili s novými lidmi, s kterými jsme se podělili o své zkušenosti, získali inspiraci, zapomněli na starosti všedního života a zažili velkou spoustu dobrodružství. Na Žirafě nechyběl také velice pestrý program (hry, besedy, workshopy), jenž byl stejně úžasný jako pátrání po India nu Jonesovi. Nakonec přišla neděle a s ní také konec. Po velmi dojemném rozloučení jsme museli vyrazit na vlak a vrátit se zpět do Chotěboře. Rádcovské setkání Žirafa je vynikající akce pro skauty a skautky ve věku od 13 do 16 let, kterou nezbývá než doporučit.

Řezáč