Středisková výprava 2016

Dne 21. října 2016 jsme vyrazili na střediskovou výpravu do Chlébského. Sešli jsme se o půl čtvrté všechny oddíly na nádraží v Chotěboři a čekali jsme na náš vlak. Cesta byla klidná a nic zvláštního se nedělo, až do té doby nežli vlak dojel do cílové stanice v Nedvědicích. Odtud jsme se vypravili na cestu do klubovny. Celá trasa nebyla špatná, protože se šlo od začátku po rovině. Pak ale přišel prudký kopec a ten nám dal celkem zabrat. Nicméně všichni došli. V klubovně si každý snědl svoji večeři a šlo se spát. My starší jsme ještě zhlédli film Kniha džunglí. Druhý den k nám přišel pocestný, který si říkal Vypravěč. Přečetl nám příběh z kroniky a uvedl nás do situace, ve které se nachází země Fantazie. Dozvěděli jsme se, že Pán zla chystá otevření brány Démonů, ze které by začaly vylézat různé příšery a ty by zahubily vše živé. Potřebovali jsme tedy najít klíč k bráně, což bylo šest krystalů, a zničit je vložením do ovladače od brány ve správné kombinaci. Vypravili jsme se na dlouhou túru za dobrodružstvím. Na cestě jsme potkali skřetí tábor, ve kterém se nacházel klíč ke vchodu do štoly, kde byly ukryté krystaly. Po dlouhém a nelítostném boji skřeti padli a my jsme si vzali klíč. Ten nám do dveří okamžitě pasoval a my mohli vstoupit do štoly. Všude byly slyšet divné skřetí zvuky, ale my jsme se nebáli a krystaly jsme vzali. Po návratu do klubovny následovala večeře a unaveni jsme ulehli do spacáků. Další den jsme neměli rozcvičku, a tak hned začalo balení. Znovu se objevil Vypravěč a řekl, že můžeme zničit bránu. Znenadání se přiřítil i sám Pán zla. Naším úkolem bylo zabít Pána zla a poté zničit bránu. První úkol šel rychle, protože mezi námi byli odvážlivci, kteří Pána zla skolili a přemohli jej. U brány jsme se všichni vyrovnali a Vypravěč nám sdělil správnou kombinaci pro její likvidaci. Krystaly byly zasazeny a brána se rozpadla. Všichni se radovali a my jsme se mohli vrátit domů.

Bob