Blog Blog oldskautského oddílu

Slibový večer oldskautského oddílu

Dne 12. října složila skautský slib oldskautka Maryška Menšíková a oldskaut Luděk Čermák z Nové Vsi. Pro nepřízniívé počasí se slib konal v klubovně místo plánovaného táborového ohně u klubovny. Táborák byl symbolicky nahrazen kruhem ze svíček. Výzdobu dále tvořila vlajka ČR, oldskautská vlajka, kniha Základy junáctví od A. B. Svojsíka (skautská bible) a vlaječka Orion. Proslovem zahájila obřad Eliška Pavlíková – Hini, následovala skautská hymna, složení slibu Maryšky a Luďka. Eliška jim pak předala pamětní list na březové kůře a přívěšek lilie. Od střediska jim byl předán slibový odznak. Dále zazněla místností mezinárodní skautská večerka a po té jsme uspořádali Gilwellský kruh. Na závěr bylo posezení při kávě a po živém diskutování co se děje ve skautském hnutí jsme se rozešli.