Blog Blog roverského kmene

Celý svět v naší klubovně

Jako roverský kmen rádi přijímáme výzvy, a Jota – Joti, neboli Jamboree po internetu, znělo jako skvělý nápad! Největším oříškem pro nás bylo udělat z naší klubovny online místo, ale díky našim vedoucím nic není nemožné. Proto se nám podařilo pomocí Skypu potkat ukrajinské skautky, které byly v létě na CEJ a k našemu velkému překvapení měly na sobě šátky českého kontingentu! Také jsme dostali pozvání do Senegalu od místního rovera, který nám poslal video jejich tance, který společně tančí u slavnostních ohňů. Ten se nám tak zalíbil, že zvažujeme podobnou variantu tance na náš skautský ples. Samozřejmě jsme si psali a volali i s jinými skauty, a to z Dánska, Venezuely, Vietnamu, Jižní Afriky, Bolívie nebo Pákistánu nebo Walesu a zjišťovali jsme, co máme společného a v čem se naopak naše činnost liší.

Jedinou nevýhodu této super akce je, že je to pouze jeden víkend za rok. Ale i tak děkujeme za takovou příležitost!

Hecy