Blog Blog 12. oddílu Blog 4. oddílu Blog 6. oddílu

Středisková výprava na Chalupu na Bělici

Na již tradičně pořádanou podzimní výpravu jsme se letos vydali o víkendu 16. – 18. října do Chaty na Bělici v obci Kaliště. Z chotěbořského náměstí jsme vyjeli, vstříc dobrodružství, autobusem v pátek odpoledne. Po příjezdu do Kaliště jsme se přesunuli na chalupu, kde nás ihned po jídle čekal program, abychom mezi sebe přijali nováčky. Zahráli jsme si seznamovací pexeso, a také obří karetní hru. V sobotu jsme se hned ráno vydali na výlet na tvrz v obci Proseč, kde děti měli získat přívěsky pro královnu, která je musí mít na ples pořádaný králem. Bohužel je nezískali, protože byly ukradeny, takže jsme se vydali na cestu zpět, sice byla delší, ale zato jsme se mohli kochat krásnou podzimní přírodou. Večer jsme si zahráli velkou stolní hru, kde skupinky měly za úkol koupit známé obrazy a pomocí výstav si vydělat velké mění.

V neděli ráno se děti utkaly ve velké bitvě o přívěsky, kterou s drobnými ztrátami přežily a získaly přívěsky pro královnu, která je za to odměnila. Poté se někteří odebrali na mši a ostatní si mezitím balili své věci a uklízeli chalupu. Potom jsme se všichni sešli na návsi v Kališti, kde na nás čekal autobus. Do Chotěboře jsme přijeli plni zážitků z další společné střediskové akce, při které má každý možnost poznat nejen nové členy oddílu, ale i celého střediska. K povedenosti výpravy však také přispělo pěkné počasí a úsměvy všech účastníků.