Chotěbořská dvanáctka slaví 25 let

Je tomu bezmála sto let, kdy se i v Čechách k celosvětovému skautskému hnutí začaly přidávat početné dívčí oddíly a založily tak dívčí skauting u nás. Toto výročí není jediné, které chotěbořské skautky letos slaví. Uplynulo krásných 25 let od založení dívčího oddílu, který je nyní jediný v Chotěboři. Oddíl vznikl v devadesátých letech, kdy byl v celé republice skautský "boom",  způsobený velkým zájmem o skauting po revoluci. Svoji identitu přejal z velké části od 1. oddílu, který fungoval na přelomu 70. let, kdy byl skauting na krátkou dobu povolen. Získal tak své jméno – Kukačky, pokřik a vlajku. Nyní se oddíl věnuje výchově dívek od školního věku a pyšní se třicetičlennou členskou základnou.

Do dalších let přeji oddílu spoustu dalších neustále šťastných tváří, mnoho sil vedení a schůzky plné smíchu. Ráda bych mu také popřála, aby naplnil principy a cíle skautingu nadále  tak dobře, jak to jen půjde.