Drakiáda 2015

K podzimu neodmyslitelně patří i pouštění draků. Dne 31. 10. 2015 se sešli vyznavači této podzimní zábavy u kaple sv. Anny na již tradiční Drakiádě pořádané skautským střediskem Doubravka v Chotěboři.

Protože slunečné počasí drakům přálo a vítr dostatečně foukal, draci po zapsání do startovací listiny mohli vzlétnout. Celkem se disciplín ve dračích soutěžích zúčastnilo cca 50 draků, což můžeme směle označit za rekordní účast na této tradiční akci v Chotěboři. Během odpoledne bylo pro účastníky klání připraveno i menší občerstvení a teplý čaj na doplnění sil.

Draci a jejich majitelé soutěžili v několika disciplínách jako např. nejmenší drak, největší drak, nejoriginálnější drak, drak s nejdelším ocasem, nejvýše letící drak, ale třeba i nejoriginálnější jméno draka. Každý ze zapsaných draků si nakonec odnesl odměnu.

Děkujeme za vydařené zábavné odpoledne všem účastníkům dračího klání a těšíme se další setkání na akcích skautského střediska Doubravka.

Majda