Skauti na sněhu

Letošní zima prozatím nepřinesla mnoho dní vhodných pro provozování zimních sportů a radovánek. Přesto se skautům ze 4. oddílu Kondorů podařilo v sobotu 26. ledna uspořádat krátkou jednodenní akci – dopolední sáňkování.

„Sešli jsme se v 9:00 tradičně před klubovnou ve Svojsíkově ulici a vyrazili směr kopec Brána,“ vypráví Lišák, vedoucí oddílu.

Na programu byl nejprve krátký trénink a rozježdění, při kterém si všichni navzájem vyzkoušeli všechny sjezdové prostředky a způsoby sjezdu. Bylo to zapotřebí, někteří sáňkovali naposledy minulou zimu.

A pak už následovaly jednotlivé soutěžní disciplíny – slalom, závod na čas, a kdo dojede nejdál. Na závěr na všechny čekalo občerstvení teplým čajem a už jsme se vydali nazpět ke klubovně a následně k domovům.

Jakub Hájek,
podle vyprávění Lišáka