Zahajovací oheň

Po slunečném létě se sešli všechny skautky a skauti z našeho střediska na tradiční zářijové akci. V sobotu 4. září jsme u klubovny zahájili nový skautský rok, ale než jsme se dostali k slavnostnímu zapálení ohně, byli jsme povoláni, abychom odhalili nekalé záměry anonymního zloděje, který nám ukradl velmi cennou věc.

Abychom ji mohli získat, museli jsme se rozdělit na několik skupin a splnit úkoly po městě, abychom mohli vyluštit, kde byl schován lup. Skupinám se vše povedlo a získaly tak zpět náš střediskový znak.

Teď jsme mohli s klidem a důstojností zapálit slavnostní oheň. Zahrály jsme si další hry, abychom se mohli pozdravit se všemi, které jsme o prázdninách nevídali.

U této příležitosti došlo také k přešátkování šesti benjamínků, ze kterých se po prázdninách stali světlušky a vlčata.

Oheň jsme zakončili z vesela, aby jsme do toho nového roku vyrazili s dobrou náladou.

Kukačky