Středisková hra

Minulý rok nebyl vůbec příznivý pro konání skautských akcí, a tak jsme alespoň vytvořili hru, která částečně navodila atmosféru skautské výpravy. Pro všechny členky a členy a jejich rodinu jsme na přelomu roku připravili pátrací hru, založenou na principu hledání schránek, které obsahují drobné úkoly.

Hra se skládala z 9 stanovišť + jednoho tajného, která společně tvořila okruh kolem Chotěboře. Na každém z nich hledači našli ukrytou schránku, která prozradila několik věcí.

1. Ve víčku ukrytý klíč k tajnému stanovišti s pokladem.
  2. QR kód, který skrýval nějaké zajímavosti ke 100 letům skautingu v Chotěboři.
  3. V samotné schránce byl ukrytý úkol – pro BENJAMÍNKY, SVĚTLUŠKY/VLČATA a SKAUTKY A SKAUTY.

Plnění úkolů ve schránkách bylo dobrovolné, ale v případě zapojení do velkého slosování o deskové hry musely být splněny alespoň 3.

Výherci stolních her 🎲🏆

1. Johanka (12. oddíl Kukačky) – hra Když sním
  2. Stela (12. oddíl Kukačky) – hra Jungle speed
  3. Amálka (2. oddíl Kulíšci) – hra Yokai

Plán trasy📍

Zajímavosti ke 100 letům skautingu v Chotěboři 💬

1. Klubovny chotěbořských skautek a skautů
  2. A jak chotěbořští skauti slavili?
  3. Strom republiky
  4. Dvě střediska