Vodácký výlet

Ráno v sobotu 12.9. jsme měli sraz okolo 9. hodiny na nádraží. Sešlo se nás pět. Odtud jsme jeli do Přibyslavi pro 2 lodě, které jsme si půjčili od místních skautů. Lodě jsme si sami nafoukli a přenesli jsme si je k místní řece – Sázavě . Tam nás náš vedoucí Miki naučil základy, jak se chovat na vodě a jak učinit, aby se loď někam pohnula. Po tomto “školení” jsme se už nalodili a vypluli jsme. Cestou jsme pluli, jak v úplně v klidné vodě, tak i v peřejkách. Okolo 2. hodiny jsme zastavili na oběd a dofoukli jsme baraky. Po obědě jsme dále pokračovali v cestě. Během cesty jsme ještě měnili pozice na lodích, abychom se každý vyzkoušeli vše. Cestou nás čekaly různé stromy přes vodu, takže prodíraní větvemi nám udělalo cestu ještě zajímavější. Také nás čekala hráz přes vodu, takže jsme museli lodě táhnout přes souš. Při tom se povedlo Davidovi spadnout po pás do vody, takže jsme toho využili a David dostal roli tahat nás ze zaseknutých míst a že jich bylo… Skoro na konci naší plavby jsme zjistili, že vlak zpět do Přibyslavi jede za pár desítek minut, a tak jsme vystoupili o něco dříve, než jsme plánovali, vše jsme museli rychle sklidit, abychom vlak stihli. I tak celá cesta měla něco okolo 14 kilometrů, takže jsme si jako začátečníci docela mákli.Když jsme se vrátili do Přibyslavi, schovali jsme lodě a unavení, ale spokojení, jsme se všichni vrátili zpět domů.

Sokoli