DOMA, ALE #SRDCEMVESKAUTU

Od 11. března do odvolání se pozastavila veškerá skautská činnost, ale skautky a skauti si vždy nějak poradí. Pro děti jsme proto připravili řadu aktivit na vyplnění volného času doma a také alternativu k oslavě Skautského dne – svátku patrona skautek a skautů, sv. Jiří.

Jiné roky 24. dubna slavíme tak, že chodíme v šátku nebo kroji do školy a zaměstnání. Tohle ale není rok jako každý jiný a nic z toho teď nejde. To ale neznamená, že Skautský den nemůžeme oslavit společně. Junák pro všechny připravil celostátní skautské živé vysílání Skaut TV, kde se děti kromě jiného mohli naučit noví taneček k táboráku.

Protože jsme se už dlouho neviděli a zároveň jsme se chtěli v této nelehké době navzájem podpořit, sdíleli jsme své fotografie ve skautských šátcích, jak právě slavíme skautský den ve svých domovech. Všichni doufáme, že se už brzy setkáme v naší klubovně.

Kukačky