Výprava Sokolů do Krucemburku a okolí

V sobotu 25. ledna se po 9 hodině ranní sešlo 14 členů oddílu Sokoli na náměstí v Chotěboři, aby vyrazili na dvoudenní výpravu Krucemburku. Po výstupu z autobusu jsme zamířili do naší tamní klubovny, abychom si zde odložili věci a po krátké přestávce pokračovali objevovat zdejší okolí. U Třech křížů, což je zajímavé místo na okraji obce, jsme našli vzkaz s prvním úkolem a šipky k dalším úkolů. Úkoly byly zaměřeny na poznávání přírody a procvičily a rozšířily naše znalosti. Díky šipkám jsme se postupně dostali přes obec Chlum až do Stružince na vlakovou zastávku. Poblíž zastávky jsme si na ohni opekli buřty k obědu a nastoupili na vlak do Hlinska. Po příjezdu do Hlinska jsme rychle zamířili do tamního bazénu, abychom si užili vodních hrátek a také si zkusili nějaké aktivity vodních skautů, což se vydařilo. Cestou z bazénu na nádraží si na nás vedoucí připravil malou poznávačku Hlinska a poté již nic nebránilo tomu odjet do Ždírce a pohodovou procházkou dojít do Krucemburku. Zde na nás čekala dobrá večeře a povídání před spaním. V neděli ráno jsme navštívili mši svatou v místním kostele, nasnídali se a užili několik aktivit, z nichž nejlepší bylo obtiskávání rukou na zeď, jako památka na tuto výpravu. Těsně před polednem jsme výpravu zakončili tradičním pokřikem a zhodnocením výpravy a poté vyrazili na autobus zpět do Chotěboře. Výprava byla povedená a rádi se do Krucemburku zase někdy podíváme.

Sokoli