Jarní vycházka Kukaček

V sobotu 24. března si dívčí oddíl Kukačky vyrazil na vycházku do blízkého okolí Chotěboře. První zastávka vedla k Hornímu mlýnu, kde se narodil spisovatel Ignát Herman. Na tomto místě se dříve často pořádali skautské tábory či středisková zahájení. Nedaleko Horního mlýna se pak nachází skautská pamětní deska „Všem věrným“.

Naše kroky dále vedly podél řeky Doubravky, a i když už je jaro v plném proudou krajina kolem byla ještě po vrstvou ledu. I když to byla cesta nelehká nakonec jsem se ve zdraví dostaly k točitému víru odkud jsme pokračovaly směrem k Hornímu Sokolovci. Zde jsme si daly svačinu na posilněnou a zahráli si hru na živá pexesa.

Po krátké pauze jsme mohly vyrazit dále k Hornímu mlýnu, který dnes slouží spíše pro rekreaci. Odtud už jsme zamířily na skály ke Koukalkám, kde byl ideální terén pro hru na schovávanou. Od skal už to byl jen kousek zpátky do Chotěboře a tím naše sobotní vycházka skončila.

Sledujte naše dobrodružství na Instagramu!