Blog Blog roverského kmene

Opět jsme měli celý svět v klubovně

Každý snad ví, že skautské organizace jsou po celém světě. Aby skauti měli příležitost se potkat se svými bratry a sestrami, existují skautská setkání – jamboree, která se opakují a dávají tak možnosti dalším a dalším generacím získávat kontakty se skauty z různých koutů světa. Jedno takové probíhá po internetu každoročně v říjnu. Už v loni jsme se jako náš roverský kmen Jota-Joti zúčastnili, a tak nás to bavilo, že nebyl důvod tuto akci nezopakovat. Jelikož i minulý rok jsme měli potíže se sháněním internetu, věděli jsme, že nám Lišák opět pomůže, takže mu za všechny moc děkuji. Taky bych neměl zapomenout poděkovat Šárce, která si udělala starost a sehnala nám jídlo. Takže jsme opět díky Skypu mohli hovořit se skauty z Irska, Dánska, Indonésie, Japonska, Německa, kde se s námi skautíci snažili domluvit pomocí google překladače česky, a mnoha dalšími. Na konec nám zazpíval roverský kmen z Mauricia svoji písničku. Každý registrovaný tým získá specifický kód, který pak mění s ostatními, takže se můžete pokusit sesbírat co nejvíce kódů. Ale my dali přednost seznamování a povídání si o kulturních rozdílech, mohli jsme díky video hovorům nahlédnout do spousty kluboven a porovnat naše kroje s ostatními. Takže snad zase za rok na skypu potkáme opět celý svět.

Hecy