Blog Blog oldskautského oddílu

Havlíčkobrodské oldskautky v chotěbořské klubovně

Oldskautky z Havlíčkova Brodu nám oplatily návštěvu dne 19. května 2017. Společná schůzka se konala ve zdejší klubovně. I když oldskautky navštěvovaly naše skautské výstavy, tak v klubovně byly poprvé. Nejprve jsme je seznámili s činností našeho obnoveného Oldskautského klubu. Pak následovaly ukázky našich střediskových kronik a poměrně rozsáhle zpracovaná historie chotěbořského skautingu s převládající fotodokumentací, kterou jsem donesl. Brodské oldskautky nás informovaly o setkání Oldskautského klubu v Kutné Hoře. Tam jsme byli též pozváni, ale z časových důvodů nám to nevyšlo, tak snad někdy příště. Vzhledem k oboustranné spokojenosti z těchto společných schůzek jsme si řekli, že v budoucnu bychom takto mohli pokračovat. Zatím plánujeme účast na velikém setkání ve Sluneční zátoce dne 17. června 2017, které se koná pravidelně každý rok (letos to bude 110. výročí narození Jaroslava Foglara).