Blog Blog oldskautského oddílu

Bilance činnosti obnoveného oldskautského oddílu – klubu za uplynulý rok 2016

Ustavující schůzka se konala 11. prosince 2015. V roce 2016 se uskutečnilo devět schůzek. Hned na první lednové schůzce bylo zvoleno vedení oldskautského oddílu a bylo rozhodnuto o pokračování zápisů do oldskautské kroniky. Konaly se tři mimořádné akce – výpravy:
1. Cesta po stopách historie chotěbořského skautingu až do údolí Doubravky, dne 21. června.
2. Účast na setkání ke 140. výročí narození zakladatele českého skautingu A. B. Svojsíka v rámci akce světelských skautů „Orlovská šlápota“, dne 10. září (Světlá nad Sázavou – klubovna, Orlovská myslivna, Wolkerův pomník, místo prvního tábořiště v roce 1912 a skautská výstava na hradu Lipnice nad Sázavou).
3. Účast na svojsíkovské výstavě ve Skautském institutu v Praze.
V říjnu složili dva členové skautský slib a v listopadu se tři naši členové zúčastnili jako delegáti střediskového volebního sněmu.