Blog Blog oldskautského oddílu

Balú obdržel nejvyšší skautské vyznamenání

V sobotu 17. prosince 2016 obdržel Petr Hájek – Balú nejvyšší skautské vyznamenání, Řád stříbrného vlka, a stal se součástí sboru žijících nositelů, kterých je v celé zemi jen dvanáct. Mše svatá spojená s dekorováním Balúa se odehrála v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Otec Hugo Jiří Zikmund – Balů, který mši svatou sloužil, se ve svém kázání zmínil o Balúově skautské činnosti v domácím oddíle v Chotěboři při vedení vlčat, o Balúových publikacích i o přínosu pro skautské vzdělávání. Samotné vyznamenání předával letos devadesátiletý Miloš Blažek – Merkur, senior sboru nositelů Řádu stříbrného vlka a emeritní vůdce Ekumenické lesní školy, jejíhož instruktorského sboru je Balú dlouholetým členem. Za asistence Marka Baláše – Čiči, náčelníka Junáka, byl Balú slavnostně dekorován. V krátké řeči Balú poděkoval za ocenění a symbolicky věnoval jednu polovinu vyznamenání těm, kteří ho na skautské stezce provázeli, obohacovali a učili novému, ale svobody a dnešních dní se sami nedočkali. Druhou polovinu věnoval přítomným, absolventům kurzů, které navštívil, a současným skautským vedoucím, aby dokázali naučené sami předávat dále. Slavnostní chvíli zakončil zpěv Svatováclavského chorálu. Petr Hájek – Balú obdržel v roce 2015 stříbrnou medaili jako osobnost města Chotěboře u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o Chotěboři. Balú je členem oldskautského oddílu chotěboř- ských skautů a zároveň je instruktorem a častým hostem skautských vzdělávacích akcí. Za chotěbořské skauty srdečně gratulujeme!