Tábor Hobit 2016

Jako každoročně se 6. oddíl Sokoli z Chotěboře vydal na skautský tábor, který se konal u obce Lhůta nedaleko Libice nad Doubravou v termínu od 30. července do 12. srpna 2016. Letošní téma etapové hry byl Hobit, známé dílo J. R. R. Tolkiena. Vše to začalo, když nás při zahajovacím ohni navštívil Gandalf se svojí partou trpaslíků. Ti nás zasvětili do svého problému, že chtějí osvobodit své ztracené království Erebor ze spárů zlého draka Šmaka, který jim království obsadil, a požádali nás, abychom jim pomohli získat Erebor zpět a zabít Šmaka. Samozřejmě jsme se rozhodli, že trpaslíkům pomůžeme a podepsali jsme smlouvu. Na cestě k Osamělé hoře jsme zažili mnoho nepříjemností, např. srážku se třemi zlobry nebo pokousání pavouky. Nejotravnější byli skřeti, kteří nás sledovali na každém kroku, ale vždycky se nám podařilo jejich přepady odrazit bez sebemenších ztrát. Během cesty jsme navštívili nádrž Seč, kde jsme se na nedalekém ostrůvku utkali se skřety. Nakonec jsme k Ereboru došli a s pomocí Gandalfa jsme draka Šmaka zabili. Každý si vzal svůj podíl z královské pokladnice a společně jsme oslavili výhru nad drakem u zakončovacího ohně. Mimo jiné si naši skauti a vlčata vyzkoušeli mnoho zálesáckých dovedností, jako třeba stavbu přístřešku v lese nebo uvaření jednoho litru vody za použití jednoho polínka. Díky těmto znalostem si naši skauti vyzkoušeli i výsadek s přespáním v lese. Doufáme, že si z tábora děti něco odnesly, pořádně si ho užily a budou se těšit na další v příštím roce.