Naše účast v malé energetické akademii

Skautský oddíl Sokoli se zapojil do celostátní soutěže s názvem Malá energetická akademie. Soutěž pořádá společnost EON a jejím smyslem je, aby dětské kolektivy poznávaly zajímavá místa a zároveň taky něco zkusily vyrobit. Soutěž má čtyři na sobě nezávislé etapy dle ročních období a nyní probíhá zimní etapa. Hlavním úkolem zimní etapy je vyrobit funkční stroj. Dále zde jsou úkoly jako videokvíz ( poznávání měst podle videa ), luštění šifer, výroba ptačí budky a výlety na konkrétní místa. Z nich jsme si vybrali Paseckou skálu ve Žďárských vrších, dvoupatrový dálniční most u Humpolce, Eifellův most v Ivančicích a nejvyšší železniční most nacházející se v Dolních Loučkách u Tišnova. První dvě místa jsme už navštívili a o tom, jak se nám to líbilo se dozvíte v samostatném článku.