Oddílová výprava do Kutné Hory

O víkendu 17. – 19. 4. jsme jako dívčí oddíl vyrazily na výpravu do Kutné Hory. Po příjezdu a ubytování v klubovně místních vodních skautů se nám během večerního programu zjevil duch rytíře, který v tomto domě straší. Vyprávěl nám svůj příběh, kde jsme se dozvěděly, jak nebyl úplně poctivý
a proč musí strašit. Duch nás pak požádal, zda bychom ho nezkusily vysvobodit, ale nečeká nás prý nic snadného.

Prvním úkolem bylo vytvořit si schránky, do kterých jsme si navzájem posílaly obrázky a psaly milé vzkazy. Druhý den nás duch seznámil se skautskou symbolikou a erby, které jsme pak každá zkoušely vytvořit. Následoval rytířský turnaj, po kterém jsme si ošetřovaly svá zranění z boje. Odpoledne jsme se vydaly na prohlídku města a navštívili Chrám sv. Barbory. Po návratu nám duch sdělil, že nás zve na večerní bál, na který si máme připravit scénku na téma zákonu světlušek. Bál se vydařil a po něm jsme všechny ulehly ke spánku. Ráno nám duch oznámil, že k jeho vysvobození zbývá jediné – zachránit poklad, který on nashromáždil. Ale aby to nebylo jen tak, poklad hlídali dva zlí duchové. Nejprve jsme musely získat tajné heslo, které bylo zašifrováno ve vzkazu. Díky heslu jsme se dostaly do tajné místnosti, kde na nás už čekali zlí duchové. Ty jsme celkem hravě porazily a získaly tak poklad. Osvobozený duch se s námi přišel rozloučit, pasoval každou z nás na rytíře a na památku nám daroval pražské groše. Pak už nás jen čekal úklid klubovny a cesta domů.

Čím