Výprava 6. oddílu Sokoli

V pátek 4. 10. 2013 vyrazil 6. oddíl Sokoli na další letošní výpravu. Kluci se sešli v klubovně ve Svojsíkově ulici a po úvodních hrách vyrazili na místo přespání. Tím byla věž děkanského kostela sv. Jakuba Staršího v Chotěboři. Tento skvělý zážitek byl možný díky ochotě p. Josefa Davida, kterému
bych rád i touto formou poděkoval. Ráno jsme se přesunuli zpět do klubovny a po snídani vyrazili na cestu do údolí Doubravy. Během našeho putování jsme potkali sv. Františka z Assisi a sv. Jiří, kteří nám povyprávěli o svém životě. U Bílku jsme si uvařili jako správní skauti oběd na ohni a poté pokračovali do Sopot, kde jsme se zúčastnili mše svaté. V podvečerních hodinách jsme po dlouhé, ale zajímavé cestě nakonec dorazili do Branišova, kde jsme se ubytovali v hájovně. Večer jeden z účastníků odsliboval na vlče a stal se tak oficiálně členem našeho oddílu. Největší nedělní událostí byl boj s drakem. Poté už následovalo balení a odchod na Bílek, odkud nám jel vlak. Výpravu jsme zakončili na nádraží v Chotěboři.

Jakub Lorenc