2. MÍSTO V SOUTĚŽI KŘÍŽEM KRÁŽEM 2013

Již potřetí se zúčastnili členové 6. oddílu Sokoli cestovatelské soutěže Křížem Krážem pod názvem týmu Rychlíci. Tato soutěž se konala na svátek Sv.Václava, tedy 28. září a byla určena pro skupiny od 2 do 5 cestovatelů.. Cílem akce bylo během podívat se během 24 hodin na různá místa naší vlasti, navštívit alespoň jednu kulturní památku a navázat nová přátelství s ostatními skupinkami z řad skautů i neskautů. Druhým, dobrovolným ( pro většinu týmu tím nejdůležitějším ) prvkem bylo nasbírat během své cesty co nejvíce bodů. Body bylo možné získat za ujeté kilometry ( pouze jednou ), foto skupiny před vybranou bonusovou akcí, dále např. foto před památkou Unesco či u parní lokomotivy, jízda moderním vlakem, projetí
úseku s nadmořskou výškou vyšší, než 600 metrů a jiné. A jakýže úsek jsme projeli. Těsně po půlnoci jsme vyjeli z Prahy a odtud jsme jeli nočním rychlíkem do Ostravy. Z Ostravy jsme se už začali pozvolna vracet směr Čechy. Další trasa vedla přes Kroměříž, Břeclav, Brno a Pardubice, Václavce u Náchoda, Velké Hamry u Jablonce nad Nisou, Nymburk, Starou Boleslav a Ústí nad Labem do Prahy, kam jsme přijelio půldvanácté. A jak jsme dopadli, Zatímco v posledních dvou ročnících jsme vyhráli, letos byla konkurence opravdu veliká, takže došlo k tomu, že jeden tým měl trasu téměř shodnou s námi, jenže navíc při dvacetiminutovém čekání v Přerově, pořídil foto u lokomotivy, o které my jsme nevěděli. Lokomotiva byla za 20 bodů, o kterých oni vyhráli. Letošní soutěž Křížem Krážem tedy vyhrál tým Train 24 z Prahy s počtem bodů 2046 a na krásném 2. místě se umístil tým Rychlíci z Chotěboře s počtem 2027 bodů.

Zdeněk Matějka