Závody vlčat a světlušek v Havlíčkově Brodě 🧭🐺🐝

Každý rok se skautky a skauti připravují na závody, kde si poměřují své dovednosti v různých oblastech. Na letošní rok vyšel Závod Vlčat a Světlušek, mladších skautů a skautek. Na základní kolo konané 6. dubna v Havlíčkově Brodě, které pořádalo skautské středisko Bobři, vyrazily světlušky z 12. oddílu Kukaček jako družina Lasiček.

Lasičky tak na závodní trase dlouhé 5 kilometrů ukázaly, že umí spolupracovat a poradí si v různých nestandardních situacích. Stanoviště se zaměřovaly na tyto oblasti – orientace v mapě, logické hádanky, první pomoc, vyhledávání informací, táboření, manuální zručnost a fyzická zdatnost. Holky tak stavily stan, vázaly hrábě, hledaly trasu a samy si připravovaly svačinu.

Umístily se na krásném 5. místě z 12. dívčích hlídek, což je sice nepostupové místo, ale všechny zúčastněné ukázaly, že nejdůležitější je si v první řadě celý závod pořádně užít.

Kukačky