Zahajovací oheň

V první zářijovou sobotu odpoledne se u klubovny ve Svojsíkově ulici sešlo více než 50 skautů a skautek chotěbořského střediska Doubravka, aby tradičním zahajovacím ohněm vykročili do nového skautského roku.
Po přivítání jsme rovnou vyrazili na louku, kde letos zahajovací oheň proběhl. Cestou jsme zařadili krátkou seznamovací aktivitu, protože přišli lidé ze všech oddílů střediska, kteří jinak nemají moc možností se potkat.
Oheň začal slavnostním zapálením a poté zaznělo několik přání do nového roku. Kromě toho jsme si během odpoledne zazpívali několik písniček a zahráli si pohybové týmové hry. V letošním roce naše středisko slaví 100 let od svého založení. Během akce jsme si toto výročí připomněli aktivitami ohlížejícími se právě do historie skautingu v Chotěboři.
Tak byl tedy zahájen další rok činnosti našeho střediska. Ačkoli nás v něm možná neminou nečekané komplikace spojené s pandemií, přejeme si, aby se nám co nejvíce vydařil.