Vánoční výprava 2019

21.–22. prosince jsme se my, 6. oddíl Sokoli, vydali na tradiční vánoční výpravu. Tentokrát jsme si za cíl vybrali skautskou základnu u Žumberku nedaleko Slatiňan. Výpravu jsme začali netradičně. Připojili jsme se ke skautům, kteří po celé republice vlakem rozváží Betlémské světlo a na trati z Havlíčkova Brodu do Chrudimi jsme se tohoto úkolu chopili my. Potěšilo nás, že na mnoha zastávkách byl o světlo velký zájem. Poté, co jsme rozvezli Betlémské světlo, nás už čekala cesta do klubovny. Při cestě krásnou přírodou jsme procvičili naši bystrost a ostražitost. Navíc bylo příjemné teplé počasí, takže nám cesta utíkala rychle. V klubovně jsme si chvíli odpočinuli a povídali si, co jsou to vlastně Vánoce a proč je slavíme. Poté jsme se vydali ven a vzpomněli si na zvířátka v lese, kterým jsme nechali nějaké dobroty. To už se značně zhoršilo počasí, a proto jsme se pak přesunuli do klubovny. Večer nás čekala tradiční vánoční besídka, na kterou jsme si klubovnu vyzdobili světýlky, svíčkami a místo stromečku nám posloužila smrková větev. Zazpívali jsme si koledy, ochutnali různé druhy cukroví, předali jsme si dárky a po krátké prohlídce fotek tohoto roku jsme si šli lehnout. V neděli ráno jsme se vypravili načerpat duchovní síly a poté jsme trénovali naši přesnost při házení šiškami. Tato posílená dovednost se nám jakožto policejnímu sboru hodila, protože nás poté začal ohrožovat nebezpečný zločinec a naším úkolem bylo jeho dopadení. Zločinec se ukrýval na místní zřícenině, kde se nám ho po velkém boji podařilo zneškodnit. Výpravu jsme zakončili obědem, úklidem a pěší cestou na nádraží do Chrasti u Chrudimi. Odtud nás vlak odvezl zpět do Chotěboře, abychom strávili vánoční svátky doma.