Zahájení roku

I letos stejně jako každý rok jsme společně zahájili nový skautský rok. Tentokrát měl zahajovací oheň na starost dívčí dvanáctý oddíl. Všichni chotěbořští skauti jsme se sešli v sobotu 8. září u zimního stadionu, kde jsme si na travnaté ploše zahráli několik her.

Poté jsme se společně odebrali k rozestavěné klubovně, kde jsme se vyfotografovali. Pak už nás čekala cesta k ohni, který jsme letos měli netradičně u Eckhartova rybníku, a díky velkým suchům jsme tak mohli zapalovat oheň doslova na dně rybníka. Po slavnostním zapálení hranice následovala klasická píseň „Červená se line záře“ a proslov vůdce střediska. To odstartovalo pestrý program her.

Každý oddíl se také podělil o nejlepší zážitky z tábora formou připravené scénky. Po dalších několika oblíbených písních a hrách jsme se vydali zpět. Poslední zastávkou nám byla travnatá plocha u hřbitova, kde jsme se všichni rozloučili a rozešli se k domovům plni očekávání, co nám nadcházející rok přinese.

Kukačky