Úspěch vlčat z Chotěboře na Závodě vlčat světlušek

V sobotu 12. 5. se skupina osmi vlčat z 6. oddílu Sokoli v Chotěboři zúčastnila okresního kola Závodu vlčat a světlušek v Novém Městě na Moravě. Celá akce pro kluky ale začala již o den dříve, kdy společně vyrazily do Přibyslavi, kde se společně připravovali na závod.

Závod se konal přímo ve městě, takže účastníci měli příležitost v průběhu poznat hned několik zajímavých míst v Novém Městě. Přes slabší začátek závodu se naše vlčata velmi snažila a na většině stanovišť podala dobrý výkon. Ze stanovišť lze zmínit například první pomoc a ověřování znalosti značek na dopravním hřišti.

Obrovské překvapení nás čekalo při vyhlášení výsledků – naše družina se umístila na prvním místě. Kluci si tedy kromě zážitků odvezli také diplom za první místo a postup do krajského kola, které se bude konat již 1. – 2. června.  Držte nám palce!

Jakub Lorenc