Pachatel dopaden v Havlíčkově Brodě

Každý rok se všichni členové střediska vydáváme na celostřediskovou výpravu. Letos jsme vyjeli o prvním listopadovém víkendu kousek za humna, do Havlíčkova Brodu. V podvečer po příjezdu jsme se setkali s policejním detektivem, který nás poprosil o pomoc při hledání ukradeného diamantu. Hledali jsme stopy, a dokonce jsme i vyslýchali svědky. Další stopy jsme hledali i v sobotu, přičemž jsme také stihli objevovat havlíčkobrodské okolí, které na nás působilo velmi malebně. Nalezené stopy nás večer dovedli na černý trh. Tam se nám podařilo potkat pachatele, kterého jsme zatkli, a tak jsme získali ukradený diamant. Odměnou nám bylo divadelní představení z prostředí železnice s detektivní zápletkou z tunelu, které si připravili vedoucí. V neděli jsme si zabalili a společně jsme se vydali na vlak. Kdo ví, co za dobrodružství nás čeká příště, ale už teď se na něj těšíme.