Blog Blog oldskautského oddílu

Výprava oldskautů do Hlinska v Čechách

Náš oddíl oldskautů odjel 6. dubna 2017 vlakem o půl deváté do Hlinska v Čechách. V Hlinsku jsme navštívili skanzen Betlém, kde se konala velikonoční výstava. Provedla nás zde, se zajímavým výkladem skautka Lída Dalecká (vedoucí místního skautského střediska), která je ve skanzenu zaměstnaná. Prohlédli jsme si několik chalup včetně
pilníkárny a tkalcovny, která je v provozu (zhlédli jsme ukázky i s výkladem). Prohlídku skanzenu jsme zakončili návštěvou cukrárny Betlémka v příjemném prostředí, při dobré kávě a zákusku. Nakonec jsme se ještě prošli městem až do parku ke skautské klubovně a pak už zpět na nádraží. Do Chotěboře jsme se vrátili plni hezkých dojmů. Úplně na závěr ještě pro zajímavost: středisko v Hlinsku má celkem 109 skautů a skautek a v Hlinsku začal skautovat v roce 1918 první chotěbořský skaut Josef Firkušný – Orion.