Tábor Hollywood 2016

Rok se s rokem sešel a 12. oddíl Kukaček z Chotěboře vyrazil již tradičně na skautský tábor, který se již po čtvrté konal u obce Lhůta poblíž Libice nad Doubravou. Tábor trval od 1. 7. do 15. 7., pro světlušky byl o 4 dny kratší. Celý program společné části tábora se nesl v duchu Hollywoodu. Do správné atmosféry nás vtáhly kostýmy, které jsou nepostradatelnou součástí filmového světa. Aby se účastnice našeho tábora dostaly do Hollywoodu, musely projít nesnadným tréninkem. Během 10 dní si stihly vyzkoušet různé umělecké oblasti, bez kterých by se žádný film neobešel, jako např. kostymér, maskér, producent, scénárista nebo režisér. Kromě tématické etapové hry jsme dělaly i další táborové činnosti, jako obstarávání dřeva, vyrábění hudebních nástrojů, zdravovědu nebo sportování. Zpestřením našeho tábora byl výlet na rozhlednu Zubří, která se nachází nedaleko Trhové Kamenice. Celé téma etapové hry Hollywoodu pak bylo zakončeno natočením krátkého filmu, který zrežírovaly naše účastnice se vším všudy (kulisy, kostýmy, scénář, castingy) a vedení tábora se proměnilo v profesionální herce. Večer pak následovalo slavnostní předávání Oscarů, na které všichni dorazili ve společenském oděvu, někteří dokonce ve svém autorském modelu. Během galavečera proběhlo i rozdání odměn všem účastníkům tábora.
Po odjezdu světlušek se následující program nesl v duchu činností zakladatele českého skautingu A. B. Svojsíka. Naše skautky si vyzkoušely připravit maso v páře pod zemí – tzv. Setonův hrnec nebo zažily denní výsadek, při kterém se musely vrátit zpět do tábora. Poslední dny nám pak trochu pokazilo deštivé počasí. Přesto nám těch 14 dní uteklo jako voda a už nyní se těšíme, až zase za rok vyrazíme na tábor.

12. oddíl Kukačky