Vodní skauti čistili řeku!

O víkendu 28.-29. května se družinka vodních skautů 6. oddílu vydala na pomoc řece Moravě do CHKO Litovelské Pomoraví. Akci pořádalo tamní hnutí Brontosaurus a my jsme se rozhodli, že přiložíme ruku k dílu. Správní skauti pomáhají přírodě a když jsme ti vodní, tak pomůžeme řece, která to také potřebuje.

Akce začala v sobotu ráno v Litovli a skončila v neděli večer v Olomouci. Akci jsme si skvěle užili, protože jsme se podívali do úžasného prostředí a ještě ho pomohli vyčistit od odpadků. Přes noc jsme spali v našem velkém stanu u vodácké chaty. Nedělní splutí nám pak zpříjemnil noční déšt, protože přes noc řeka nečekaně stoupla o jeden metr a jízda byla tak svižnější.

A co jsme ulovili? Všechno možné od pet láhví až po pneumatiky. Domů jsme tedy odjížděli s dobrým pocitem, že my skauti pomáháme chránit přírodu před nezodpovědnými lidmi.

Miki