Blog Blog roverského kmene

Společně proti leukémii!

O víkendu 10. – 12. června 2016 mohli řidiči z celé republiky narazit na 27 čerpacích stanicích na skupinky skautů a skautek, kteří byli oděni v rudých tričkách. I letos se totiž uskutečnil již 19. ročník sbírky Společně proti leukémii!

Ani chotěbořští skauti nezůstali pozadu a v pátek 10.června obsadili čerpací stanici Adamová Stanislava. Skauti a skauti projíždějícím autům nabízeli umytí předních skel za dobrovolný příspěvek do zapečetěných kasiček.

Tento dobročinný projekt je jedinečný tím, že nejde jen o výběr fin. příspěvku, ale především o informování široké veřejnosti a vysvětlení důležitosti dobrovolníků pro darování kostní dřeně.

Výtěžek z naší sbírky, který činil 3116 Kč, putoval na konto zmíněné nadace. Za tento víkend se po celé ČR podařilo shromáždit 63 930 Kč.

Podrobnosti o sbírce a možnosti další pomoci naleznete na webu skautské sbírky www.skaut.cz/protileukemii/ nebo na stránkách Nadace pro transplantaci kostní dřeně -www.kostnidren.cz.

Děkujeme všem dárcům za podporu!