Náš oddíl má již padesát let

Dne 9. 4. 2016 proběhl výroční oheň 4. oddílu. Společně jsme oslavili kulaté výročí padesáti let fungování našeho oddílu v Chotěboři. Náš oddíl je nejstarší fungující oddíl a jeho vznik je datován do roku 1966. V tomto roce bratr Josef Uchytil – Grizzly sdružil tehdy pod Svazermem útlou skupinku
chlapců a vznikl tak 4. oddíl. Po obnově činnosti v roce 1990 se oddíl již pod vedením bratra Miloše Fikara (Mauglího) zaměřoval čistě na skautský věk. Tato forma fungovala až do roku 2007, kdy se oddíl musel, kvůli nedostatku členů ve skautském věku, přeorientovat i na mladší vlčata. K letošnímu roku pod oddílem fungují tři družiny (dvě vlčácké, jedna skautská) a oddíl čítá přes 30 členů. Přeji oddílu hodně zdaru a doufám, že spolu oslavíme tu stovku.

Lišák