Blog Blog 12. oddílu Blog 4. oddílu Blog 6. oddílu

Skautský zahajovací oheň

Stejně jako každý rok i letos se konalo slavnostní zahájení nového skautského roku, tentokrát pořádané dívčím dvanáctým oddílem. Všichni chotěbořští skauti jsme se sešli v sobotu 5. září u naší klubovny ve Svojsíkově ulici. Poté jsme se společně odebrali k ohni, který jsme letos měli na Geofondu. Po slavnostním zapálení hranice následovala klasická píseň „Červená se line záře“ a proslov zástupce vůdce střediska. To odstartovalo pestrý program her. V lese se ozývala přehlídka družinových a oddílových pokřiků, zazněly nejlepší zážitky z léta a táborové hity. Při cestě nazpět ke klubovně jsme se zastavili na Koukalkách, kde před lety započal chotěbořský skauting. Zde zazněl střediskový pokřik. Poslední zastávkou nám byla sv. Anna, kde jsme se společně vyfotografovali. Nakonec jsme všichni společně došli zpět do klubovny, v níž jsme se rozloučili.

Nezbývá jen doufat, že letošní rok bude minimálně stejně úspěšný, jako rok předchozí a že se opět naše řady rozšíří o další zapálené lidičky.