Oslavy 95 let skautingu v Chotěboři

V pátek 24. dubna, na svátek sv. Jiří, patrona skautů a skautek, začala dosud nejviditelnější část oslav 95. let skautingu v Chotěboři a 25 let od obnovy činnosti.

U této příležitosti se v kostele sv. Jakuba konala mše svatá odkud se pak skauti a skauty vydaly ve slavnostním průvodu do společenské místnosti městské knihovny, kde se koná výstava o historii chotěbořského skautingu. Kromě slavnostních vlajek si důležité artefakty, kroniky a fotografie můžete prohlédnou až do 12. června.

Na vernisáži byla také předána Medaile sv. Jiří stříbrného stupně br. Zdeňku Karasovi, který dlouhé léta vedl 5. chlapecký oddíl a chotěbořské skautské středisko Via. V současnosti se podílí na činnosti střediska Doubravka a především na vzdělávání činovníků Junáka v rámci čekatelského lesního kurzu Sursum. Vernisáž výstavy a řádový den se staly vhodnou příležitostí pro slavnostní předání ocenění udělené Náčelnictvem Junáka za tuto dlouholetou úspěšnou činnost.

Jakub Hájek