Výprava 6. oddílu Sokoli Chotěboř do Třebíče

O prázdninovém pátku 31. 1. vyrazili kluci z 6. oddílu na první výpravu v roce 2014. Cílem bylo město Třebíč. Ubytováni jsme byli v budově studentského klubu HALAHOJ při Katolickém gymnáziu Třebíč. Všichni jsme byli doslova ohromeni úžasným inventářem deskových her, který tam byl k dispozici. V průběhu večera čekala kluky procházka po historické části města Třebíč. Podle pokynů obsažených ve vzkazech, které cestou nacházeli, navštívili vyhlídku T. G. Masaryka, židovskou čtvrť a nakonec i baziliku sv. Prokopa. Zbytek dne zabraly již zmíněné deskové hry, kterými jsme byli všichni nadšení. V sobotu jsme se ocitli ve staré Číně a byli jsme svědky scény, kdy chtěl umírající císař rozdělit svou říši mezi své syny. Ale dříve, než to stihl udělat, byl otráven. Později se ukázalo, že oněmi syny jsou 3 z našich skautů a ostatní jsou členy jejich družin. Odpoledne vlčata šla do třebíčského muzea, kde zrovna probíhal speciální program určený dětem. Skauti měli na programu vyhlášení soutěže Malá energetická akademie, které se účastní, a s tím spojenou návštěvu bazénu. Večer se konala Velká rada, která měla rozhodnout o osudu Číny. Její průběh narušil císařův bývalý generál, který zajal císařovi rádce a prohlásil se jediným vládcem Číny. Přestože rádce se podařilo osvobodit, boj s generálem nás bude pravděpodobně zaměstnávat po zbytek skautského roku. V neděli byla na programu mše svatá v bazilice sv. Prokopa, balení a odjezd. Příroda nám neděli lehce zdramatizovala a to nebezpečnou ledovkou, která pokryla celé město. Tuto komplikaci jsme ale překonali a všichni dorazili domů nejen v jednom kuse, ale i plní krásných zážitků.