Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z Chotěboře a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Koronavirová pomoc Chotěboři a jeho okolí
Podobně jako stovky dalších oddílů po celém Česku jsme se zapojili do služby společnosti v době karantény. Zajišťovali jsme roznost letáků s informacemi pro občany, šili a distribuovali roušky. Vše za dodržení přísných bezpečnostních opatření.

Kromě toho jsme našim skautům a skautkám připravovali pravidelný program. Nebyli jsme tak ochuzení o společně strávený čas na online skautských schůzkách a plnili jsme různé výzvy.

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na náměstí.

Skautský dobrý skutek
V dubnu a květnu se skautské oddíly po celé republice zamýšlí, jak udělat svět lepším. Zapojili jsme se do kampaně Marathonu psaní dopisu od Amnesty International, uspořádali jsme charitativní běh pro Klárku, která onemocněla leukémií a v neposlední řadě jsme uspořádali zábavné odpoledne v Domově se zvláštním režimem v Břevnici pro seniory s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí.

Péče o židovský hřbitov v Chotěboři
Také pečujeme o místní židovský hřbitov, kde se staráme o zeleň a jeho čistotu.

Společně proti leukémii
Celostátní benzínková sbírka ve spolupráci s Nadací pro transplantací kostní dřeně pomáhá financovat růst registru dárců kostní dřeně. Skauti a skautky totiž na benzínkách myjí okna a dobrovolné příspěvky za tuto službu věnují právě na podporu registru dárců. Odběry a testy při registraci by totiž jinak dárci museli platit sami.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit! ❤

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Momentálně proto sháníme:
  • Levné možnosti, jak pravidelně tisknout
  • Prošlý obsah autolékárniček pro cvičné účely (nyní není třeba měnit prošlé autolékárničky, odborníci to však doporučují např. po 5 letech)

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace

Logo na našem webu či newsletteru, poděkování v článcích k závěru školního roku v lokálních médiích či plachta/cedule na plotu pozemku naší klubovny.

Unikátní artefakt

Pravidelně se podporovatelům snažíme odvděčit speciálními vzpomínkovými předměty, na které jsme v uplynulém roce při naší aktivitě narazili. Patří mezi ně například vzduch z tábora, jehličí z první výpravy skautského roku nebo speciální nášivka z mezinárodního setkání.

Vyrobeno skauty

Na některých výpravách a na táboře rádi ručně vyrábíme neotřelé produkty z kůže, dřeva a jiných přírodních i pokrokových materiálů.