3.1.2019

Klubovna

Skautská klubovna v Chotěboři byla slavnostně otevřena 1. května 2019 a nabízí zázemí pro všechny oddíly našeho střediska, pro skautské víkendové akce i prostory pro uskladnění táborového vybavení. Klubovna se sice nalézá ve městě, ale je z jedné strany obklopena letním stadionem a z druhé mateřskou školou, takže není uzavřena uprostřed zastavěné oblasti. U klubovny je k dispozici zahrada, která se dá využít pro různé hry a venkovní aktivity. V současné době probíhají ještě terénní a zahradnické úpravy. Ve spodní části zahrady do budoucna najdete ohniště, které můžete využít k večernímu posezení a např. opékání buřtů, v okolí klubovny je dostatek prostoru pro další aktivity.

V klubovně probíhají pravidelné schůzky jednotlivých oddílů, ale také víkendová přespání, výpravy či další akce (informace o obsazenosti klubovny v rezervačním systému).

obrázek klubovny

Plán klubovny

plán klubovny

Vybavení klubovny

V přízemí se nachází tři oddílové klubovny vybavené dle potřeb jednotlivých oddílů na družinové schůzky pro cca 12 osob, z toho jsou dvě s krbem. V přízemí se dále nachází místnost střediskové rady vybavená pro menší semináře, kuchyňský kout, sociální zázemí (toalety a sprchy) a úklidová místnost s výlevkou.

Patro nabízí dvě velké místnosti vhodné pro akce většího počtu osob, archiv a toalety. Spaní je na zemi a k dispozici jsou matrace pro 20 osob a skládací stoly a židle pro variabilní uspořádání místností. Ve všech místnostech jsou lina, na chodbách dlažba.

Pro případné přenocování je kapacita přibližně 40 osob. Pro tento počet je plně vybaven i kuchyňský kout (velký plynový sporák s elektrickou troubou, velké hrnce cca 20 l, nádobí – misky, talíře, příbory, várnice, rychlovarná konvice, lednice).

Přízemí klubovny je zařízeno bezbariérově. Klubovna je vytápěna centrálně plynovým kotlem, v kuchyňském koutu je ohřev vody zajištěn samostatným průtokovým ohřívačem.

V klubovně je k dispozici wifi připojení (heslo u správce).

Pronájem klubovny

Pro skautské víkendové výpravy, vzdělávací kurzy či jiné akce nabízíme možnost pronájmu klubovny. Maximální kapacita je cca 40 osob. Rezervace je možné zadávat v systému, bude následně potvrzeno správcem.

K dispozici jsou dvě velké místnosti v patře (včetně matrací), kuchyňský kout, přednášková místnost v přízemí a sociální zázemí. Pro větší akce, po předchozí domluvě, je možné využít i klubovny oddílů.

Respektujte, prosím, že družinové schůzky probíhají v pátek večer i během sobotního dopoledne.

Cena za pronájem včetně energií činí 70 Kč za noc za jednu osobu. Minimálně však 700 Kč za noc. Úhrada je možná na místě či po domluvě fakturou.

Pro pobyt v klubovně platí následující pravidla, klubovnu přebírá správce po předchozím úklidu.

Rezervační systém

Ubytování návštěv: Anna Stehnová – Bubla, ubytovani.chotebor@skaut.cz

Správce klubovny: Karel Tecl – Lišák, spravce.chotebor@skaut.cz

Jak se k nám dostat

Skautská klubovna Chotěboř, Svojsíkova 253, Chotěboř (GPS: 49.7189125N, 15.6742667E)

Do Chotěboře se pohodlně dostanete autem, autobusem či vlakem (trať Pardubice – Havlíčkův Brod, s přestupy na rychlíky na Prahu, Brno či Olomouc). Parkování je možné přímo v ulici naproti klubovně, nebo na nedalekém parkovišti u zimního stadionu. Nákupy lze provést buď v obchodech v okolí náměstí nebo místních supermarketech. Nejblíže od klubovny se nachází Coop Doubravka – 450 m, Penny market – 1 km a Tesco – 1,3 km.

Kam v okolí

údolí doubravyZa návštěvu určitě stojí údolí řeky Doubravy, které bylo v roce 1986 vyhlášeno přírodní rezervací a je součástí CHKO Železné hory. Dále je zde barokní zámek a zámecký park či muzeum. Pěkný výlet je i na hrad Ronovec, který je vzdálený asi 12km a nalézá se v lesích u obce Rozsochatec. Více informací a tipů naleznete na stránce informačního centra

Stavba klubovny

Více o stavbě nové klubovny naleznete na stránce Stavba nové klubovny.