Tábor Nemojov

Stejně jako každé léto, tak i letos, jsme se my, skauti z 6. oddílu Sokoli, vydali na dvoutýdenní tábor. Letošní tábor byl ovšem jiný než většina našich předchozích táborů, tentokrát jsme tábořili společně s oddílem vodních skautů a skautek z Nymburka. Také jsme se vydali o něco dále, než jsme měli v předchozích letech zvykem. Tábor proběhl u vesnice Nemojov, která leží kousek od Dvora Králové nad Labem. Ani jedna z těchno nezvyklích věcí naše táboření neznepříjemnila, právě naopak. S Nymburskými jsme se okamžitě skamarádili a tábořiště se nám velmi zalíbilo. Tématem letošního tábora byl život v centru světového filmu, v Hollywoodu. Rozdělili jsme se do filmových studií a snažili se, aby naše filmy byly co možná nejúspěšnější. V rámci natáčení jednotlivých filmů nás čekalo plno problémů a nelehkých úkolů jako například výroba kulis, pomáhání zraněným technikům, úprava mejkapu našich herců či vaření jídla, abychom nakrmili celý filmový štáb. Ve volnějších chvílích jsme si užívali krásné přírody v okolí, vyráběli výrobky z jílu, či využívali nedaleké sportovní hříště. Na táboře jsme podnikli i několik výletů, jako třeba do zoo nebo k nedaleké přehradě, kde jsme využili i naše lodě. Bohužel, jak to tak bývá, tábor utekl jako voda a my na něj budeme vzpomínat jako na jeden z nejlepších táborů, na kterém jsme kdy byli. Našli jsme si totiž spoustu nových kamarádů a už se těšíme na ten v příštím roce, ať sami nebo zase s nějakým jiným oddílem.

Sokoli