Společně proti leukémii

O víkendu 7. – 9. června 2019 mohli řidiči z celé republiky narazit na 28 čerpacích stanicích na skupinky skautů a skautek, kteří byli oděni v rudých tričkách. I letos se totiž uskutečnil již 23. ročník sbírky Společně proti leukémii!

Ani chotěbořské skautky nezůstaly pozadu a v pátek 7. června obsadily čerpací stanici Adamová Stanislava. Skautky projíždějícím autům nabízeli umytí předních skel za dobrovolný příspěvek do zapečetěných kasiček.

V rámci sbírky se vybírají peníze na rozšiřování registru dárců kostní dřeně. Vstupní vyšetření do registru totiž stojí tři až pět tisíc korun a nepřispívá na něj ani stát ani pojišťovna. Tento dobročinný projekt je jedinečný tím, že nejde jen o výběr fin. příspěvku, ale především o informování široké veřejnosti a vysvětlení důležitosti dobrovolníků pro darování kostní dřeně.

Výtěžek z naší sbírky, který činil 7 441 Kč, putoval na konto zmíněné nadace. Od roku 1998, kdy sbírka vznikla, lidé na účet nadace přispěli 9 029 317 korun. Devátý milion se podařilo překonat loni. Letos tak začala cesta za desátým.

Podrobnosti o sbírce a možnosti další pomoci naleznete na webu skautské sbírky www.skaut.cz/protileukemii/ nebo na stránkách Nadace pro transplantaci kostní dřeně -www.kostnidren.cz.

Děkujeme všem dárcům za podporu!